Popis

  • Koncový spínač KS 06 je zařízení, které se převážně používá u  bezpečnostních rychlouzávěrů k signalizaci přerušení dodávky pracovního media způsobeného uzavřením rychlouzávěru.

Přehled a funkce

  • Jádro koncového spínače KS 06 tvoří mikrospínač B 612-1, který je uzavřen ve vodotěsném kovovém krytu. Jeho funkce je ovládána prostřednictvím odpruženého dotykového čepu, který přenáší tlak páky rychlouzávěru na mikrosnímač a signalizuje polohu vypnuto. Jakmile ovládací ústrojí uvolní páku rychlouzávěru z horní pracovní polohy, dojde k sepnutí el. okruhu a je signalizováno, že bezpečnostním rychlouzávěrem je přerušena dodávka pracovního media.

    Konstrukčně a výrobně je koncový spínač zařízení v nevýbušném provedení v závěru typu "n" s možností využití do prostředí se stupněm nebezpečí výbuchu ZÓNA 2. Pro připojení do držáku bezp. rychlouzávěru je spínač opatřen čepem se závitem M12x1,5. Vývod kabelu z pouzdra mikrospínače je řešen kabelovou vývodkou P9. Pro dodržení stupně krytí IP 68 je nutno použít kabelu o větším průměru 6-8 mm.

Fotogalerie