Archiv produktů

Archiv produktů

Přepočítávač ELCOR-2

Přepočítávač ELCOR-2

Přepočítávač množství plynu ELCOR-2 je určen k přepočtu objemu plynu za provozních podmínek na objem za základních podmínek.
Informace o proteklém objemu plynu je snímána prostřednictvím impulsních výstupů plynoměru, teplotu a tlak plynu měří digitálními převodníky. Stupeň kompresibility plynu vypočítává přístroj podle běžných metod nebo používá konstantní hodnotu.

Elektronický záznamník dat DATCOM-2

Elektronický záznamník dat DATCOM-2

Je přístroj určený pro měření teploty a tlaku plynu a následný záznam časových průběhů těchto fyzikálních veličin. Přístroj může být osazen až čtyřmí, respektive šesti snímači tlaku nebo teploty.

Přepočítávač microELCOR-2

Přepočítávač microELCOR-2

Výroba byla ukončena.

microELCOR-2 je bateriový přepočítávač množství plynu s možností připojení externího síťového napájení. Provádí přepočet provozního objemu plynu na normovaný objem na základě změřeného provozního tlaku a  teploty.

Impulsní snímač IS-09

Impulsní snímač IS-09

Impulsní snímač IS-09 doplňuje plynoměr RPT3 o nízkofrekvenční bezpotenciálový výstup impulsů využívaný pro přepočítávače množství plynu.

Výroba byla ukončena v r. 2012.

Elektronický záznamník dat DATCOM

Elektronický záznamník dat DATCOM

Elektronický záznamník dat (datalogger) DATCOM je bateriový přístroj určený pro měření a záznam časových průběhů fyzikálních veličin. Je napájen z vnitřní baterie s dlouhou životností a je umožněno i připojení externího zdroje.

pozn: Výroba tohoto modelu již byla ukončena.

Koncový spínač KS 06

Koncový spínač KS 06

Koncový spínač KS 06 je zařízení, které se převážně používá u  bezpečnostních rychlouzávěrů k signalizaci přerušení dodávky pracovního media způsobeného uzavřením rychlouzávěru.

Přepočítávač ELCOR-94

Přepočítávač ELCOR-94

Výroba byla ukončena.

ELCOR-94 je bateriový elektronický korektor, přepočítávající množství plynu proteklé plynoměrem na vztažné podmínky tlaku a teploty. Jedná se o pracovní měřidlo stanovené ve smyslu zákona č.505/1990 o metrologii určené pro použití v platebním styku. Pro zemní plyn vypočítává stupeň kompresibility plynu dle ČSN 38 5510. Naměřené hodnoty teploty, tlaku a  provozního objemu a vypočtené hodnoty normovaného objemu jsou ukládány do paměti přístroje.

Infračervená hlavice HIE-01

Infračervená hlavice HIE-01

Výroba byla ukončena (nahrazeno HIE-03, HIE-04).

Infračervená komunikační hlavice HIE-01 je určena pro přenos dat mezi osobním počítačem a přepočítávačem objemu plynu ELCOR-94, µ-ELCOR nebo záznamníkem dat DATCOM. Je vyrobena v souladu s normou ČSN EN 61107. Hlavice se připojuje k sériovému portu RS232C počítače, z něhož je zároveň napájena. Je vyrobená pro rychlost komunikace až do 9600Bd.

Komunikační modul DATCOM-S1,S2

Komunikační modul DATCOM-S1,S2

Modul DATCOM-S1 zajišťuje komunikaci osobního počítače typu PC nebo modemu se záznamníky dat DATCOM a s přepočítávači množství plynu typu ELCOR-94 a µ-ELCOR.

Modul DATCOM-S2 je zjednodušenou verzí převodníku DATCOM-S1. Zajišťuje komunikaci osobního počítače typu PC nebo modemu se záznamníky dat DATCOM a s přepočítávači množství plynu typu µ-ELCOR.

DATCOM-RTU

DATCOM-RTU

Výroba byla ukončena.

Systém DATCOM-RTU je určen pro monitorování technologických procesů, předávání zaznamenaných dat nadřízenému systému, hlídání limitních hodnot, předávání alarmních hlášení voláním na nadřízený systém a k regulaci pomalých procesů (max. 0,5Hz). Je konstruován také pro měření signálů přicházejících z prostředí s nebezpečím výbuchu, přičemž některé jeho moduly mohou být v tomto prostředí umístěny přímo.

DATCOM-RTU - modul SIO

DATCOM-RTU - modul SIO

Modul komunikační linky SIO

Modul slouží k připojení zařízení se sériovou komunikací do systému. V  modulu lze naprogramovat konverzi z cizího protokolu na Modbus používaný interní sběrnicí. K dispozici je vyrovnávací paměť pro bufferování.

DATCOM-RTU - modul COM

DATCOM-RTU - modul COM

Modul budičů komunikace COM

Modul je určen pro transformaci komunikačních signálů systémové sběrnice z úrovně TTL na RS-485 a naopak. Řízení směru transformace je automatické, modul sám pozná, zda má transformovat TTL na RS-485 nebo naopak.

Přepočítávač µ-ELCOR

Přepočítávač µ-ELCOR

µ-ELCOR je bateriový elektronický přepočítávač. Množství plynu měřené plynoměrem při provozních podmínkách se v přístroji přepočítává na množství plynu při vztažných podmínkách tlaku a teploty.

Jiskrově bezpečný obvod JBO-01

Jiskrově bezpečný obvod JBO-01

Jiskrově bezpečný obvod JBO-01 je určen pro transformaci vstupního napětí na jiskrově bezpečný binární výstup. Zejména je určen pro snímání přítomnosti síťového napětí nebo pro přizpůsobení jiných napěťových signálů za účelem připojení k binárním a impulsním vstupům elektronického záznamníku dat DATCOM.

DATCOM-RTU - modul DIO-8

DATCOM-RTU - modul DIO-8

Modul digitálních vstupů a výstupů DIO-8 (DIO-8/IS)

Modul DIO-8 je určen pro vyhodnocování binárních nebo impulsních vstupních signálů a generování binárních nebo impulsních výstupních signálů. Při snímání impulsních signálů modul čítá počet pulsů a  vyhodnocuje jejich přírůstek za jednotku času (průtok, kmitočet).

Odpojovač ON-01

Odpojovač ON-01

Odpojovač ON-01 je zařízení, které je určeno k zapojení mezi stejnosměrný napájecí zdroj a napájené zařízení. Jeho úkolem je opakovaně, v několikahodinovém cyklu, provádět definované krátkodobé odpojení kladného pólu stejnosměrného napájecího napětí od napájeného zařízení...

Adaptér pro měření napětí DATCOM-V1

Adaptér pro měření napětí DATCOM-V1

Adaptér pro měření napětí DATCOM-V1 je modul určený pro připojení k  elektronickému záznamníku dat DATCOM. S jeho pomocí je možné rozšířit elektronický záznamník dat tak, aby měřil a zaznamenával časové průběhy elektrického napětí s úrovní max. ± 60Vdc.

DATCOM-RTU - modul AO-2

DATCOM-RTU - modul AO-2

Modul analogových výstupů AO-2

Modul je osazen dvěma proudovými výstupy 4-20 mA. Oba výstupy jsou galvanicky odděleny od systémové sběrnice a od sebe navzájem. Pro napájení výstupů je v modulu osazen měnič, rovněž galvanicky oddělený od výstupů a od systémové sběrnice.

Zálohovací modul DATCOM-Z1

Zálohovací modul DATCOM-Z1

Zálohovací modul DATCOM-Z1 zabezpečuje napájení komunikačních obvodů modulu DATCOM-K1 v případě výpadku sítě tak, aby i za této situace bylo možné komunikovat s koncovým zařízením, jako je např. záznamník DATCOM nebo přepočítávač ELCOR-94.

DATCOM-RTU - modul AI-7

DATCOM-RTU - modul AI-7

Modul analogových vstupů AI-7 (AI-7/A)
Dvě varianty provedení.

Ve standardní variantě AI-7 modul slouží k měření unifikovaných analogových signálů (napětí, proudu a odporu), především z převodníků jiných výrobců.

DATCOM-RTU - modul CPU

DATCOM-RTU - modul CPU

Centrální jednotka CPU

Modul CPU je hlavním prvkem celého systému, provádí sběr naměřených dat z ostatních modulů a digitálních převodníků a jejich archivaci. Komunikuje s nadřazeným systémem přes sériová rozhraní RS-232 (9-ti pólový konektor na čelním panelu) nebo RS-485 (svorkovnice na čelním panelu modulu), při komunikaci přes modul DISP využívá optické rozhraní...

DATCOM-RTU - modul UPS

DATCOM-RTU - modul UPS

Modul zálohování UPS

Modul UPS slouží k zálohování napájecího napětí pro moduly systému a  pro komunikační zařízení (modem,…). Pro napájení jiných zařízení (např. externích čidel) je zálohované napájení vyvedeno také na svorku modulu.

DATCOM-RTU - modul ISS

DATCOM-RTU - modul ISS

Modul jiskrově bezpečného zdroje ISS

Modul ISS je v systému DATCOM-RTU osazován pouze na základě požadavku zajištění nevýbušnosti, konkrétně typem ochrany „Jiskrová bezpečnost“ (EEx ia).

Komunikační modul DATCOM-K2

Komunikační modul DATCOM-K2 je určen pro přepočítávače a záznamníky firmy Elgas s.r.o. Lze jej využít jako jiskrově bezpečné komunikační rozhraní.

DATCOM-K1

DATCOM-K1

Síťově napájený komunikační modul DATCOM-K1 je určen pro přepočítávače a záznamníky firmy Elgas s.r.o. Lze jej využít jako jiskrově bezpečné komunikační rozhraní. Slouží jako převodník sériového rozhraní RS232/RS485 a jako převodník komunikačních rychlostí a protokolů.


Rychlý kontakt

ELGAS, s.r.o.

Semtínská 211

Ohrazenice
533 53 Pardubice

E-mail:
Tel.: +420 466 414 500

Zobrazit kompletní kontakty >>


© 2019, Elgas s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑