Oddělovač sériové komunikace B-RS

Oddělovač sériové komunikace B-RS

Úkolem oddělovače komunikace je vytvořit rozhraní mezi jiskrově bezpečnými obvody (zařízení umístěná v prostředí s nebezpečím výbuchu) a ostatními obvody, které jsou umístěny mimo prostředí s nebezpečím výbuchu. Zařízení realizuje funkci jiskrově bezpečného oddělovače pro komunikační obvody přepočítávače. S jeho použitím lze k jiskrově bezpečným přepočítávačům/záznamníkům snadno připojit běžná zařízení určená ke čtení/zápisu dat prostřednictvím komunikace RS485 nebo RS232 (PC, PCL automat, externí modem atd.).

Oddělovač komunikace B-RS (B-RS/A) je napájen stejnosměrným napětím 12 V.

Oddělovač komunikace je umístěn v plastové skříňce a je určen pro montáž do rozvaděče na DIN lištu 35 mm. Pro připojení vodičů jsou osazeny svorky pro vodiče s maximálním průřezem 2,5 mm2.

Oddělovač komunikace je vyráběn ve dvou provedeních; v základním provedení B-RS a provedení B-RS/A pro napájení oddělovače pouze z akumulátoru.

Základní vlastnosti:

  • Jiskrově bezpečná bariéra pro sériové rozhraní RS232 a RS485 přepočítávačů ELCOR, ELCORplus, ELCORplus indexer a záznamníků dat DATCOM a DATCOMplus
  • Dodáván v provedení montáže na DIN lištu 35 mm

  • Napájecí napětí 12V

Dostupné varianty:

  • B-RS - základní provedení oddělovače je určeno pro systémy, jejichž napájení je odvozeno od síťového napětí (Um = 250V). B-RS může být napájen např. z nezálohovaného síťového zdroje nebo ze zdroje zálohovaného akumulátorem, dobíjeným síťovým nabíječem apod.
    Základní provedení zdroje B-RS má galvanické oddělení mezi vstupním a jiskrově bezpečným výstupním obvodem.
  • B-RS/A - provedení oddělovače B-RS/A má ve srovnání se základním provedením sníženou vlastní spotřebu. Jeho použití je vhodné pro systémy napájené pouze z akumulátoru, který může být případně dobíjen prostřednictvím solárních panelů (Um = 60 V).
    Toto provedení zdroje nemá galvanické oddělení mezi vstupním a jiskrově bezpečným výstupním obvodem (záporné svorky vstupu a výstupu jsou vzájemně propojeny).

Poznámka:
Přístroj je zkonstruován a schválen jako návazné zařízení. To znamená, že k jiskrově bezpečným svorkám přístroje mohou být připojena pouze schválená jiskrově bezpečná zařízení vyhovující jiskrově bezpečným parametrům uvedeným v ES Certifikátu o přezkoušení typu. Návazné zařízení musí být při provozu umístěno mimo prostředí s nebezpečím výbuchu.

Manuál pro příslušenství pro ELCOR a ELCORplus v PDF


Rychlý kontakt

ELGAS, s.r.o.

Semtínská 211

Ohrazenice
533 53 Pardubice

E-mail: obchod@elgas.cz
Tel.: +420 466 414 500

Zobrazit kompletní kontakty >>


© 2021, Elgas s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑