Koncový spínač KS 06

Koncový spínač KS 06

Koncový spínač KS 06

Upozornění: Z důvodu vypršení platnosti certifikátu ATEX není v současné době dodáván.

Pro použití v prostředí ZONA2 lze v některých případech dodat tento snímač v provedení KS 06i určený pro připojení k jiskrově bezpečným zařízením.

Popis zařízení

Koncový spínač KS 06 je zařízení, které se převážně používá u  bezpečnostních rychlouzávěrů k signalizaci přerušení dodávky pracovního media způsobeného uzavřením rychlouzávěru.

Přehled a funkce

Jádro koncového spínače KS 06 tvoří mikrospínač B 612-1, který je uzavřen ve vodotěsném kovovém krytu. Jeho funkce je ovládána prostřednictvím odpruženého dotykového čepu, který přenáší tlak páky rychlouzávěru na mikrosnímač a signalizuje polohu vypnuto. Jakmile ovládací ústrojí uvolní páku rychlouzávěru z horní pracovní polohy, dojde k sepnutí el. okruhu a je signalizováno, že bezpečnostním rychlouzávěrem je přerušena dodávka pracovního media.

Konstrukčně a výrobně je koncový spínač zařízení v nevýbušném provedení v závěru typu "n" s možností využití do prostředí se stupněm nebezpečí výbuchu ZÓNA 2. Pro připojení do držáku bezp. rychlouzávěru je spínač opatřen čepem se závitem M12x1,5. Vývod kabelu z pouzdra mikrospínače je řešen kabelovou vývodkou P9. Pro dodržení stupně krytí IP 68 je nutno použít kabelu o větším průměru 6-8 mm.

Koncový spínač KS 06

Koncový spínač KS 06


Rychlý kontakt

ELGAS, s.r.o.

Semtínská 211

Ohrazenice
533 53 Pardubice

E-mail: obchod@elgas.cz
Tel.: +420 466 414 500

Zobrazit kompletní kontakty >>


© 2021, Elgas s. r. o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑